logo
innerbanner

כתובת אימייל:
אתר:
קישור:
תגובה:

צור קשר 077-5025068

מאמרים

מילון מונחים להשקעות נדלן: 5 פרמטרים חשובים לבדיקת כדאיות ההשקעה

ישראלים רבים כבר זיהו את הפוטנציאל המגולם בשוק הנדל"ן העולמי, ואף הפיקו רווחים נאים ביותר. מגמה זו אף מתגברת לאור מצב המשק הישראלי, עם ריביות השואפות לאפס שהופכות אפיקי השקעה אחרים לכמעט בלתי רלוונטיים. יחד עם זאת, השקעה בנדל"ן ברחבי העולם איננה משחק ילדים, ויש לבצע אותה באופן מושכל תוך למידה מקיפה ומעמיקה של התחום. זוהי גם הסיבה שבגללה בוחרים אנשים רבים לפנות אל המומחים, ולבצע השקעות נדלן. על מנת לסייע לכם בתחילת הדרך מובאים לפניכם 5 פרמטרים לבחינת כדאיות ההשקעה.

1. לבדוק את כל הפרטים

כיום עומדים לרשות משקיעי נדל"ן בחו"ל מספר כלים מתקדמים ברשת האינטרנט, אשר מספקים מידע מצוין אודות היבטים שונים של נכסים. בחינת כדאיות ההשקעה מתחילה בלימוד מעמיק של היבטים אלו, ביניהם מיקומו של הנכס, עלויות הניהול שלו, תקנות המיסוי והמצב הנוכחי באזורו. כמו כן, מאחר שמדובר במדינה זרה חשוב עוד יותר להשקיע זמן ולהתמצא במחירי הנכסים העדכניים, על מנת שלא לשלם מחיר מופקע ולהיתקע עם נכס שלא יוביל לרווחים מהותיים בסופו של יום.

2. מי משקיע עבורכם?

כמעט תמיד עסקאות נדלן במדינות זרות מערבות חברות המכריזות על עצמן כבעלות מומחיות באותו השוק. ואולם, חשוב מאוד לוודא מי עומד מאחורי החברה, מהו הניסיון האמיתי בו מחזיקים בעליה, האם יש מאחוריהם הצלחות עסקיות מוכחות, והאם יוכלו לעמוד לרשותכם בכל עת ללא תירוצים ועיכובים. בתוך כך, בררו היטב אילו שירותים בדיוק מוצעים לכם ולאיזו תקופה, שכן קיים הבדל בין חברה המספקת שירות הנוגע להליך הרכישה בלבד, לעומת ליווי בכל השלבים הבאים ועד למימוש. כמו כן, יש לברר כיצד פועלת בדיוק החברה במדינה הזרה, כלומר מיהם נציגיה הבכירים בחו"ל, באילו אזורים הם מתמחים והיכן שוכנים המשרדים הפיזיים.  

3. חתימה על חוזים

בהשקעות נדל"ן בחו"ל אין תחליף לעורך דין בעל בקיאות מרובה, שכן התנהלות חובבנית תעלה לכם בממון נכבד ואף בהסתבכות. הדבר נכון במיוחד לגבי הסכם המכר שמפרט את אופן הרישום בטאבו, מועדי העברות הכספים והבעלות, הביטחונות שיש להעמיד ועוד. זכרו כי חוזה המנוסח באופן מקצועי וברור מאפשר לכם להקטין את רמת הסיכון, וגם להתנהל מתוך שקט נפשי בכל שלבי הרכישה.

4. לממש באופן אופטימאלי

מטבע הדברים, ההיבט המכריע שקובע את כדאיות ההשקעה הוא מחיר המימוש. מאחר שכל מדינה מאופיינת בתנודות ובשוק נדל"ן ייחודיים, חשוב מאוד שהחברה המנהלת את נכסכם תהיה עם אצבע על הדופק. עליה להכיר העליות והירידות במחירים בסביבת הנכס, לדעת לזהות את ההזדמנות כאשר היא נקרית על דרכה, ובעת הצורך להכין את הנכס לקראת המכירה ולהפעיל את מיטב כישורי השיווק.

5. מה תפיקו מהשכירות?

עד למימוש המיוחל תבחרו בוודאי להשכיר את הנכס, ובמקרה זה יש להכיר היטב את תקנות וחוקי השכירות הקיימים באותה מדינה. חשוב להבין כי התשואה שתפיקו מושפעת רבות מתקנות אלו, העשויות למשל לקבוע אחריות של בעלי הבית לתיקונים, שיפוצים ותחזוקה – מה שעשוי להסתכם בהוצאות בלתי מבוטלות. כמו כן, אי עמידה בהסכמים הנחתמים מול שוכרים עלולה להעמיד אתכם בפני קנסות בתי מבוטלים ותסבוכת משפטית. לכן, השקיעו את הזמן הראוי להבנת חוקי המיסוי, ודאגו לערוך חוזה העומד בתקנות ומעניק לכם זכויות מרביות.

חזרה